Миколай у серці кожного

19 грудня  2019 року студенти медичного факультету ✓4 на чолі з головним куратором  відвідали дитячий будинок-інтернат. З нагоди наближення свята Дня Святого Миколая  всі студенти факультету долучилися до акції, зібрали солодощі та канцелярію, все це подарували дітям, позбавленим батьківського піклування, що мешкають […]

“Стоп наркотики!”

5 грудня в Україні відзначали День Волонтера. З цієї нагоди член іміджевої групи, доцент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб Оліник Оксана Юріївна, разом зі студентами організувала проект «Стоп наркотики». Для учнів 8-9 класів Чернівецької гімназії №4 прочитали лекцію про шкідливість […]

Інтерактивний захід Проекту сприяння академічної доброчесності

Яна Чапайло, представник Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP),прибула в БДМУ для зустрічі зі студентами і проведення для них лекції з питань академічної доброчесності. Лекції передував інтерактивний захід, створений для першокурсників-учасників командою Студентської ради та студентських деканатів. Інтерактив розпочався […]

Бал знайомств 2019

Ось уже традиційно, наприкінці вересня , відбувся “Бал знайомств 2019” , але цього року усе було у новому форматі. Поділу на місця та виступів по-факультетно не було. Першокурсники усіх факультетів об’єдналися і продемонстрували цікаву та захоплюючу казку “Аладін”. Вкінці свята […]

 

Миколай у серці кожного

19 грудня  2019 року студенти медичного факультету ✓4 на чолі з головним куратором  відвідали дитячий будинок-інтернат. З нагоди наближення свята Дня Святого Миколая  всі студенти факультету долучилися до акції, зібрали солодощі та канцелярію, все це подарували дітям, позбавленим батьківського піклування, що мешкають у дитячому будинку-інтернаті.

“Стоп наркотики!”

5 грудня в Україні відзначали День Волонтера. З цієї нагоди член іміджевої групи, доцент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб Оліник Оксана Юріївна, разом зі студентами організувала проект «Стоп наркотики».

Для учнів 8-9 класів Чернівецької гімназії №4 прочитали лекцію про шкідливість наркотиків, боротьбу із наркоманією та наслідки наркотичної залежності.

Також студенти організували інтерактивний квест, під час якого школярі  мали можливість переконатися у шкідливості цієї згубної звички. До проекту долучились:

Голова студентської ради Тимків Уляна (Медичний факультет -1);

Гончар Роман (Медичний факультет-1);

Варфоломеєва Зоряна (Медичний факультет-4);

Гончарюк Марина. (Медичний факультет -4).

Відзначили день студентів 2019 !

4 листопада в БДМУ відбулася урочиста академія з нагоди Міжнародного дня студентів. Зі святом присутніх привітав професор Тарас Бойчук, ректор університету, який вручив кращим студентам почесні грамоти БДМУ та цінні подарунки.

Грамотою департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації нагороджені:

 • Гончар Роман Іванович – 6 курс, медичний факультет №1, спеціальність «Лікувальна справа».
 • Гуліцький Богдан Ігорович – 5 курс, медичний факультет №4, спеціальність «Педіатрія».
 • Заєць Ольга Василівна – 3 курс, коледж БДМУ, спеціальність «Фармація, промислова фармація», ОКР «Молодший спеціаліст» на основі базової середньої освіти.
 • Карлійчук Юлія Миколаївна – 6 курс, медичний факультет №2, спеціальність «Лікувальна справа».
 • Левинська Наталія Іванівна – 5 курс, медичний факультет №2, спеціальність «Лікувальна справа».
 • Маліношевська Аріна Олександрівна – 5 курс, фармацевтичний факультет, спеціальність «Фармація».
 • Одовічен Дмитро Миколайович – 3 курс, коледж БДМУ, спеціальність «Фармація, промислова фармація», ОКР – «Молодший спеціаліст», на основі базової загальної середньої освіти.
 • Рудейчук Діана Володимирівна – 4 курс, медичний факультет №1, спеціальність «Медицина».
 • Фейсал Салім Аль-Будур – 6 курс, медичний факультет №3, спеціальність «Лікувальна справа».

Окрім того, за добросовісну працю, активну життєву позицію, участь у громадському житті університету, успіхи у вихованні молодого покоління, високі моральні якості та з нагоди 75-річчя БДМУ подякою нагороджені:

 • Глубоченко Володимир Григорович –  декан медичного факультет №2;
 • Геруш Олег Васильович – завідувач кафедри фармації;
 • Гордієнко Віктор Веніамінович – доцент кафедри фізіології імені Я.Д.Кіршенблата;
 • Давидова Наталія Валентинівна – доцент кафедри  біоорганічної і біологічної хімії та клінічної біохімії;
 • Іванчук Павло Романович – доцента кафедри  внутрішньої медицини, фізичної реабілітації та спортивної медицини;
 • Каньовська Людмила Володимирівна – доцента кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб;
 • Козарійчук Наталія  Ярославівна – асистент кафедри офтальмології імені Б.Л.Радзіховського
 • Паліброда Надія Михайлівна – декан фармацевтичного факультету;
 • Перепічка Михайло Петрович – доцент кафедри дерматовенерології;
 • Плаксивий Олександр Григорович – доцент кафедри дитячої хірургії та отоларингології;
 • Рак Олександр Михайлович – завідувача кафедри іноземних мов;
 •  Ясінська Олена Вікторівна – доцента кафедри фізіології імені Я.Д.Кіршенблата.

Грамотою Чернівецької обласної ради профспілок нагороджується:

 • Дячук Галина Віталіївна – 6 курс, медичний факультет №4, спеціальність «Педіатрія».
 • Огороднік Роман Миколайович – 4 курс, медичний факультет №1, спеціальність «Медицина».
 • Староверський Антон Володимирович – 3 курс, стоматологічний факультет, спеціальність «Стоматологія»

У ювілейне свято до рідної Альма-матер завітали її випускники, які у свій час були головами Студентської ради.

Вітали студентів зі святом: Ковальчук Петро Євгенович – доцент кафедри травматології та ортопедії, голова профспілкового комітету БДМУ. Оліник Оксана Юріївна – доцент кафедри внутрішньої медицини та інфекційних хвороб. Вівчарюк В’ячеслав Васильович – лкар-анестезіолог Шведсько-українського медичного центру «Angelholm». Смандич Віталій Степанович – асистент кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб, керівник Навчального тренінгового центру симуляційної медицини. Мосійчук Василь Петрович – лікар-хірург Подільської приватної хірургічної клініки професора Суходолі. Рибарчук Анна Віталіївна – лікар-анестезіолог Обласного клінічного кардіологічного диспансеру, директор медичного центру «Клініка мікрохірургії ока Медікус-Чернівці». Романчук Віктор Васильович – лікар-ортопед-травматолог Шведсько-українського медичного центру «Ahgelholm». Паранюк Юлія Данівна – лікар-інтерн-отоларинголог Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика (м.Київ).

«Кращий студент Буковинського державного університету – 2019»

Після привітань колишніх випускників відбулося оголошення результатів конкурсу «Кращий студент Буковинського державного університету – 2019». Цього року переможцями стали:

 • у номінації «Кращий спортсмен» перемогли Гошій Вадим та Піюш Саіні,
 • у номінації «Студент художник» – Таїсія Краснова,
 • «Кращий студент-митець» – Яна Сиротюк та Білал Ісхак Салім Джад Аллах,
 • «Кращий студент-волонтер» –Ковальський Ярослав та Еффах Обед,
 • «Кращий студент-медійник» – Бойчук Юлія та Аюш Абхінав,
 • «Кращий студент-науковець» – Лопатчук Анна та Діліп Четан Джаін,
 • «Кращий студент-громадський діяч», «Кращий студент-громадський діяч БДМУ» – Матяшок Анастасія і Фаісал Салім Аль-Бдур.

Цьогоріч звання «Кращий студент БДМУ – 2019» отримали студент медичного факультету №2 Петроченков Генадій та студент медичного факультету №3 Луксмі Чанд.

У цьому році засновано ще одну номінацію «Гідний похвали».

Саме ця номінація приурочена відзначенню 75-річчя БДМУ. Критерії для домінантів: активна робота в органах студентського самоврядування, студентському науковому товаристві, народному аматорському ансамблі «Трембіта» та студентському театрі мистецьких студіях, високі моральні якості, громадська позиція, організація наукових конференцій, благодійних та просвітницьких акцій впродовж 4-6 років навчання.

Отож, переможцями в номінації «Гідний похвали» стали:

 • Гоян Анастасія – медичний факультет №1Боднарчук Анастасія – медичний факультет №2
 • Варфоломеєва Зоряна – медичний факультет №4
 • Малиш Назарій – стоматологічний факультет
 • Сидор Валерія – фармацевтичний факультет
 • Павлюк Владислав – коледж БДМУ
 • Оклоо Джеремія Комі Мавуена –  медичний факультет № 3

Також, відповідно до рішення Конкурсної комісії у зв’язку із відзначенням у 2019 році 75 років БДМУ, започатковано окрему ювілейну відзнаку «Студент року» за вагомий внесок у розвиток студентського самоврядування та особисті досягнення впродовж навчання в університеті.

Ювілейною відзнакою «Primus іnter pares» (Перший серед рівних) нагороджено голову Студентської ради Уляну Тимків.

Інтерактивний захід Проекту сприяння академічної доброчесності

Яна Чапайло, представник Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP),прибула в БДМУ для зустрічі зі студентами і проведення для них лекції з питань академічної доброчесності.

Лекції передував інтерактивний захід, створений для першокурсників-учасників командою Студентської ради та студентських деканатів. Інтерактив розпочався з того, що студенти поділились по-факультетно, обрали «голову» кожного з них і під керівництвом голови Студентської Ради Уляни Тимків на час вписували що для них є академічна доброчесність на пазлах, що формували велику Стіну Доброчесності.

Після чого учасники прослідували далі, де їх вже чекали інші гості дійства. До першокурсників прийшли відомі лікарі та вчені (Гіппократ, Авіценна, Павлов, Булгаков, Кюрі, Апґар, Пирогов, Амосов, Пулюй), щоб розповісти які б проблеми їх чекали, якщо до їх винаходів ставилися би недоброчесно. Тут учасники прослухали життєві історії про такі недоброчесності, як хабар, фальсифікація, фабрикація, плагіат та необ’єктивне оцінювання роботи.

Познайомившись з відомими людьми та отримавши більш практичні знання про доброчесність, учасники проходили до лекційної зали де на них вже чекала Яна Чапайло з цікавою лекцією.

Teddy Bear Hospital

20 жовтня, на Театральній площі Чернівців студенти БДМУ з усіх факультетів провели пізнавальний захід для дітей. Вони влаштували імпровізовану лікарню просто неба під назвою «Teddy Bear Hospital».

Лікарня «Тедді Ведмедик» – це міжнародний проект, метою якого є зменшення тривожності дітей щодо медичних середовищ, процедур та білих халатів.

Дитяча лікарня містила  10 станцій. Дітки проходили на приймальне відділення, де їм давали картку з переліком спеціалістів. Там вони вписували своє ім’я. Відтак почергово підходили до спеціалістів, які давали їм завдання і показували, як усе правильно робити. Отриману інформацію дітки відтворювали на ведмедиках.

Після пройденого квесту молоді  учасники отримали сертифікат «Смарт лікар», наліпку і подарунки.

Відзначено 75-річчя БДМУ!

У Чернівецькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської 18 жовтня відбулися урочистості з нагоди 75-річчя Буковинського державного медичного університету!

Глядачі мали змогу переглянути короткий фільм-екскурс про становлення Буковинського державного медичного університету та театралізоване дійство «Шлях, гідний пам’яті» у виконанні артистів палацу «Академічний».Вітаємо нашу Альма-матер, бажаємо процвітання, нових здобутків та перемог!

Викладач року-2019

Уже стало доброю традицією проводити нагородження у номінації «Викладач року». Дану нагороду та переможців визначають студенти університету. Голова студентської ради Уляна Тимків та студдекани факультетів та коледжу привітали зі святом та подякували за всебічну підтримку та сприяння ректору університету – професору Тарасу Бойчуку та нагородили представників факультетів, які стали «Викладачами року-2019». Отже, переможцями стали:

 • медичний факультет № 1 – Буряк Олександр Григорович
 • медичний факультет № 2 – Наварчук Наталія Миколаївна
 • медичний факультет № 3 – Доголіч Олександра Ігорівна
 • медичний факультет № 4 – Ясніковська Світлана Михайлівна
 • стоматологічний факультет – Гринкевич Людмила Георгіївна
 • фармацевтичний  факультет – Паламар Аліна Олександрівна
 • коледж БДМУ – Веля Марія Іванівна

Репужинці повертаються!

_DSC0912

28 вересня відбулася поїздка в оздоровчий табір ” Репужинці”. Організаторами стали студентські декани , а учасниками – першокурсники, яким провели “посвяту у студенти”.

За два дні першачки встигли усе: відвідати психологічний та медичний тренінг, побувати на шоу “Інтуїція”, взяти участь у медичному квесті та навіть спробувати на смак “кров Гіпократа”.

Бал знайомств 2019

Ось уже традиційно, наприкінці вересня , відбувся “Бал знайомств 2019” , але цього року усе було у новому форматі. Поділу на місця та виступів по-факультетно не було. Першокурсники усіх факультетів об’єдналися і продемонстрували цікаву та захоплюючу казку “Аладін”.

Вкінці свята студентська рада подарувала учасникам іменний торт.

Першокурсники отримали багато незабутніх емоцій та знайшли нових друзів!

Інститут тьютерства

У нашому університеті , уже другий рік поспіль, з 1 вересня кожна група студентів-медиків отримала свого тьютера.
Тьютор – це і інформатор, і організатор, і психотерапевт для новачків. До нього першокурсники зможуть звернутися з будь-яким питанням: від того, де краще пообідати, до того, як розібратися у розкладі , таким чином, першокурсники швидше адаптуються до навчання і почуваються комфортніше.
Тьюторами стали старшокурсники, які добре навчаються і беруть активну участь у житті університету, така практика давно поширена у закордонних вузах.
До одного тьютора припріплена одна група – це 12-13 студентів. Іще до 1 вересня вони зможуть познайомитися та поспілкуватися.