Архивы за месяц Жовтень, 2019

Інтерактивний захід Проекту сприяння академічної доброчесності

Яна Чапайло, представник Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP),прибула в БДМУ для зустрічі зі студентами і проведення для них лекції з питань академічної доброчесності.

Лекції передував інтерактивний захід, створений для першокурсників-учасників командою Студентської ради та студентських деканатів. Інтерактив розпочався з того, що студенти поділились по-факультетно, обрали «голову» кожного з них і під керівництвом голови Студентської Ради Уляни Тимків на час вписували що для них є академічна доброчесність на пазлах, що формували велику Стіну Доброчесності.

Після чого учасники прослідували далі, де їх вже чекали інші гості дійства. До першокурсників прийшли відомі лікарі та вчені (Гіппократ, Авіценна, Павлов, Булгаков, Кюрі, Апґар, Пирогов, Амосов, Пулюй), щоб розповісти які б проблеми їх чекали, якщо до їх винаходів ставилися би недоброчесно. Тут учасники прослухали життєві історії про такі недоброчесності, як хабар, фальсифікація, фабрикація, плагіат та необ’єктивне оцінювання роботи.

Познайомившись з відомими людьми та отримавши більш практичні знання про доброчесність, учасники проходили до лекційної зали де на них вже чекала Яна Чапайло з цікавою лекцією.

Teddy Bear Hospital

20 жовтня, на Театральній площі Чернівців студенти БДМУ з усіх факультетів провели пізнавальний захід для дітей. Вони влаштували імпровізовану лікарню просто неба під назвою «Teddy Bear Hospital».

Лікарня «Тедді Ведмедик» – це міжнародний проект, метою якого є зменшення тривожності дітей щодо медичних середовищ, процедур та білих халатів.

Дитяча лікарня містила  10 станцій. Дітки проходили на приймальне відділення, де їм давали картку з переліком спеціалістів. Там вони вписували своє ім’я. Відтак почергово підходили до спеціалістів, які давали їм завдання і показували, як усе правильно робити. Отриману інформацію дітки відтворювали на ведмедиках.

Після пройденого квесту молоді  учасники отримали сертифікат «Смарт лікар», наліпку і подарунки.

Відзначено 75-річчя БДМУ!

У Чернівецькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Ольги Кобилянської 18 жовтня відбулися урочистості з нагоди 75-річчя Буковинського державного медичного університету!

Глядачі мали змогу переглянути короткий фільм-екскурс про становлення Буковинського державного медичного університету та театралізоване дійство «Шлях, гідний пам’яті» у виконанні артистів палацу «Академічний».Вітаємо нашу Альма-матер, бажаємо процвітання, нових здобутків та перемог!

Викладач року-2019

Уже стало доброю традицією проводити нагородження у номінації «Викладач року». Дану нагороду та переможців визначають студенти університету. Голова студентської ради Уляна Тимків та студдекани факультетів та коледжу привітали зі святом та подякували за всебічну підтримку та сприяння ректору університету – професору Тарасу Бойчуку та нагородили представників факультетів, які стали «Викладачами року-2019». Отже, переможцями стали:

  • медичний факультет № 1 – Буряк Олександр Григорович
  • медичний факультет № 2 – Наварчук Наталія Миколаївна
  • медичний факультет № 3 – Доголіч Олександра Ігорівна
  • медичний факультет № 4 – Ясніковська Світлана Михайлівна
  • стоматологічний факультет – Гринкевич Людмила Георгіївна
  • фармацевтичний  факультет – Паламар Аліна Олександрівна
  • коледж БДМУ – Веля Марія Іванівна

Репужинці повертаються!

_DSC0912

28 вересня відбулася поїздка в оздоровчий табір ” Репужинці”. Організаторами стали студентські декани , а учасниками – першокурсники, яким провели “посвяту у студенти”.

За два дні першачки встигли усе: відвідати психологічний та медичний тренінг, побувати на шоу “Інтуїція”, взяти участь у медичному квесті та навіть спробувати на смак “кров Гіпократа”.

Бал знайомств 2019

Ось уже традиційно, наприкінці вересня , відбувся “Бал знайомств 2019” , але цього року усе було у новому форматі. Поділу на місця та виступів по-факультетно не було. Першокурсники усіх факультетів об’єдналися і продемонстрували цікаву та захоплюючу казку “Аладін”.

Вкінці свята студентська рада подарувала учасникам іменний торт.

Першокурсники отримали багато незабутніх емоцій та знайшли нових друзів!

Інститут тьютерства

У нашому університеті , уже другий рік поспіль, з 1 вересня кожна група студентів-медиків отримала свого тьютера.
Тьютор – це і інформатор, і організатор, і психотерапевт для новачків. До нього першокурсники зможуть звернутися з будь-яким питанням: від того, де краще пообідати, до того, як розібратися у розкладі , таким чином, першокурсники швидше адаптуються до навчання і почуваються комфортніше.
Тьюторами стали старшокурсники, які добре навчаються і беруть активну участь у житті університету, така практика давно поширена у закордонних вузах.
До одного тьютора припріплена одна група – це 12-13 студентів. Іще до 1 вересня вони зможуть познайомитися та поспілкуватися.

Вітаємо з початком нового навчального року!

Вітаємо Вас із Днем знань та початком нового навчального року!
Хочемо побажати усім успішного навчального року, міцного здоров’я, щастя, невичерпної енергії та творчих здобутків.
Нехай прекрасні почуття зігрівають ваші серця!